Otázky a odpovede

Všeobecné

 • Čo je to Rugged Race? Rugged Race je jedinečný prekážkový beh, ktorý vznikol na Slovensku v roku 2013 priamo v uliciach mesta Myjava a v prekrásnej, ale drsnej prírode na Starej Myjave. Na trati sa budeš musieť brodiť bahnom, nosiť ťažké predmety, šplhať po lanách a sieťach, plaziť sa pod elektrickými káblami, preliezať vysoké steny, preplávať kaďu so stovkami kíl ľadu, plaziť sa v 90m podzemnom tuneli či pokoriť pekelnú arénu! Raaa
 • Aká je hlavná myšlienka Rugged Race? Hlavnou myšlienkou pretekov Rugged Race je pomáhať ľuďom vystúpiť z ich komfortnej zóny a naučiť ich tak prekonávať či už fyzické alebo mentálne prekážky, pretože za nimi sa nachádza niečo úžasné. A presne takto isto funguje aj reálny svet. Ak chceme niečo dosiahnuť, musíme najprv niečo prekonať. V mnohých prípadoch ide o prekonanie seba samého a to sa vďaka našim pretekom dokážeš naučiť. Rugged Race otestuje tvoju vytrvalosť, vnútornú silu i fyzickú odolnosť. Prekonaj bolesť, dosiahni cieľ…
 • Ako môžem pretekať ZADARMO? Voľnú vstupenku na ktorýkoľvek pretek v tomto alebo budúcom roku dostane každý Rugged Dobrovoľník (viac info o dobrovoľníkoch nájdeš TU), ktorý sa bude aktívne podieľať na realizácii pretekov Rugged Race. Voľný vstup môžeš získať tiež tak, že sa cez tvoj unikátny kód registruje aspoň 10 nezávislých bežcov (pre viac info nám napíš správu na náš Facebook alebo na info@rugged.sk). Ďalšie FREE vstupenky môžeš vyhrať v súťažiach na sociálnych sieťach, preto sa oplatí sledovať jednak nás, ale aj našich partnerov. 🙂
 • Kde nájdem výsledky pretekov? Oficiálne výsledky pretekov Rugged Race nájdeš na stránke časomiery – www.sportsofttiming.sk pár minút po dobehnutí do cieľa posledného pretekára. Odkaz na výsledky budeme tiež zdieľať na našich sociálnych sieťach – Facebook. Nižšie sú rozpísané výsledky doterajších Rugged pretekov:
  Rugged Race Extreme 03.09.2016
  Rugged Race Street 29.05.2016
  Rugged Race Street 30.08.2015
  Rugged Race Extreme 27.06.2015
  Rugged Race Street 14.09.2014
  Rugged Race Extreme / Ultra 19.07.2014
 • Kde nájdem fotogalériu a videá z pretekov? Všetky fotografie z našich pretekov nájdeš na oficiálnej Facebook stránke Rugged Race. Videá a filmy môžeš nájsť na našom Youtube.
 • Čo robiť, ak sa nemôžem zúčastniť pretekov? Ak máš zaplatenú registráciu, avšak nemôžeš sa zúčastniť pretekov z rôznych dôvodov, skús za seba nájsť náhradu a tvoju registráciu prepíšeme na inú osobu. Ak sa ti to nepodarí, napíš nám na info@rugged.sk a po zvážení prípadu presunieme tvoju vstupenku na ďalší pretek v tomto alebo budúcom roku.
 • Môžeme sa tešiť na nové prekážky? Rugged Race v roku 2019 dosiahne úplne novú úroveň a preto pripravujeme aj nové prekážky, na ktoré ešte nik nie je zvyknutý. Nebudeme však ale viac prezrádzať, príďte ich pokoriť osobne. Raaa
 • Neplánujete spolu s ostatnými organizátormi OCR pretekov na Slovensku zorganizovať Majstrovstvá Slovenska? V prvom rade sa potrebujeme naplno sústrediť na organizáciu našich pretekov Rugged Race. V tomto roku 2019 chceme dosiahnuť úplne novú úroveň, pridať nové prekážky. Pracujeme na nových návrhoch oblečenia, medailí a trofejí… Každopádne o tom neustále premýšľame a možno už v ďalšom roku niečo vymyslíme spolu s ďalšími OCR organizátormi. 🙂

Registrácia

 • Ako sa môžem registrovať? Registrovať sa môžeš na našom oficiálnom webe www.RUGGED.sk, nižšie v sekcii „Preteky“. Registrácia je spustená zvlášť pre každý deň Rugged Race a tento rok sme zaviedli aj dlho očakávanú registráciu na celú sériu pretekov naraz – Rugged Race AVATAR KEY.
 • Čo je to Rugged Race AVATAR KEY? Je dlho očakávaná forma registrácie na celú sériu pretekov. Takáto forma registrácie ponúka viac medailí  a hlavný symbol KEY RR – kľúč na uzamknutie všetkých elementov.
 • Môžeme sa registrovať ako tím? Rugged Race ponúka možnosť registrácie aj pre tímy. Minimálny počet sú 4 členovia bez ohľadu na pohlavie a vek, maximálny počet je neobmedzený. Ako členovia tímov máte zaručenú najnižšiu cenu štartovného. Tiež budete súťažiť ako tím, do celkového hodnotenia sa sčítavajú časy troch najrýchlejších.
 • Ako doregistrovať neskôr ďalšieho člena tímu? Ďalší členovia tímu sa môžu doregistrovať kedykoľvek počas spustenej registrácie na webe (tá sa zvyčajne uzatvára 4 dni pred pretekom). Stačí ak v registrácii vyplní názov Vášho tímu. Pre získanie zľavy za tím sa treba obrátiť na tim@rugged.sk
 • Môžem sa registrovať aj v deň preteku? Registrácia je možná aj v samotný deň preteku v stánku Registrácia, avšak už len ako jednotlivec. Navyše cena v deň preteku je najvyššia, preto odporúčame registráciu vopred prostredníctvom internetovej stránky www.RUGGED.sk.
 • Čo obsahuje štartovacie vrecúško?
  • Vak na chrbát s logom Rugged Race
  • Rugged medaila po dobehnutí do cieľa
  • Občerstvenie počas trate a v cieli
  • Reklamné predmety našich Partnerov
  • Čip na meranie času
  • Možnosť využitia bezplatnej úschovne batožiny
 • Aká je cena registrácie? Cena registrácie je priamo závislá od dátumu tvojej registrácie. Čím skôr sa registruješ, tým bude cena štartovného nižšia. Úplný zoznam cien štartovného na rok 2019 nájdeš nižšie:
  Všetky ceny registrácie nájdeš na www.rugged.sk

Preteky

 • Ako sa štartuje na pretekoch Street? Aby sa predišlo nepríjemnému čakaniu na prekážkach, štartuje sa vo dvojiciach v 1 minútových intervaloch. Pretekári si vyberajú vlnu a teda čas štartu podľa toho kedy si vyberie vlnu pri registracií.
 • Ako sa štartuje na pretekoch ELEMETS? Aby sa predišlo nepríjemnému čakaniu na prekážkach, štartuje sa v 10 minútových intervaloch po 20-50 (v závislosti od celkového počtu) pretekárov. Pretekári si vyberajú vlnu a teda čas štartu podľa toho, kedy sa postavia na štart. Ak ste väčšia skupina a chcete štartovať spolu v jednej vlne, kontaktujte nás prosím na info@rugged.sk.
 • Čo si treba priniesť na preteky? Podpísaný Reverz (budeme posielať aj do mailu cca týždeň pred pretekmi), občiansky preukaz, pas alebo iný doklad totožnosti, vytlačenú vstupenku od spoločnosti Inviton. Tiež odporúčame priniesť uterák, suché veci na prezlečenie, igelitovú tašku na zablatené veci a povinnosťou je dobrá nálada a úsmev. 🙂
 • Čo robiť pred štartom v deň preteku? Aby sa predišlo zbytočným komplikáciám z nedostatku času, odporúčame prísť aspoň hodinu pred štartom prvej vlny. Na parkovisku v centre diania môžete odstaviť auto, následne sa presuniete k stánku Registrácia a vyzdvihnete si svoje štartovacie vrecúško. Pár minút pred štartom jednotlivých vĺn bude rozcvička.
 • Ako bude označená trať? Celý úsek trate bude riadne označený výstražnými páskami, šípkami nasprejovanými na zemi alebo stromoch a pri každej prekážke budú dobrovoľníci.
 • Potrebujem nejaké občerstvenie na preteky? Nie. Približne v polovici trate bude občerstvovacia stanica s vodou. Po dobehnutí do cieľa dostaneš minerálku a banán.
 • Čo robiť, ak sa na trati zraním? Všetky prekážky sú postavené tak, aby sa čo najviac minimalizovalo riziko úrazu. Aj napriek tomu na štarte a v cieli je profesionálna záchranná služba, pri každej prekážky sú dobrovoľníci s kontaktom na príslušnú záchrannú službu a k dispozícii sú tiež štvorkolky na ktorých neustále kontrolujeme celú trať. V prípade úrazu prosím ihneď kontaktujte pri vás najbližšieho pretekára alebo dobrovoľníka. Prosíme všetkých pretekárov, keď na trati zbadáte zraneného, zastavte sa pri ňom a pokúste sa mu pomôcť alebo to aspoň ohláste dobrovoľníkovi pri najbližšej prekážke, nech on môže kontaktovať záchrannú službu. Správajme sa športovo. Ďakujeme!
 • Musím sa nejako špeciálne obliecť na preteky? Každý pretekár môže súťažiť v čom chce, teda čo mu je pohodlné. Nič nie je zakázané, pokojne môžete pretekať aj v kostýmoch. Odporúčame však nebavlnené oblečenie a topánky, ktorých vám nebude ľúto. Povolené sú tiež topánky s kovovými hrotmi.
  P.S. povinnosťou je aspoň spodná bielizeň… 🙂
 • Šatne, sprchy a toalety? V centre diania budú šatne, sprchy (iba studená voda) zvlášť pre mužov a ženy a toalety v hlavnej budove. Všetko bude pekne vyznačené na mapke, ktorú zverejníme pár dní pred samotným pretekom.
 • A čo s batožinou? Svoju batožinu si bezplatne môžeš odložiť v stánku Registrácia.